Probleemtoodetest tekkinud jäätmete kogumine
Probleemtoode on toode, mille jäätmed võivad põhjustada tervisekahjustusi, keskkonnaohtu või keskkonna ülemäärast risustamist. Probleemtoodete hulka kuuluvad:
- patareid ja akud;
- elektri- ja elektroonikaseadmed;
- mootorsõidukid ja nende osad;
- rehvid;
- põllumajandusplast.
Probleemtootest tekkinud jäätmeid ei või panna olmejäätmete sekka ega visata loodusesse, neid kogutakse ning käideldakse eraldi. Elanikud saavad neid jäätmeid tasuta ära anda.
Patareid ja akud võib viia:
- ohtlike jäätmete kogumiskonteinerisse, mis asub majandusühistu õuel Pärnu tn 37 Kilingi-Nõmmes, (kontaktisik Janek Ilves, tel.5624 1999);
- elektri- ja elektroonikaromude konteineritesse, mis asuvad Pärnu tn 37 Kilingi-Nõmmes majandusühistu õuel (kontaktisik Janek Ilves tel 56241999);
- patareide ja väikeste akude kogumiseks on kauplustes kogumiskastid;
- akusid ostavad vanametalliga tegelevad ettevõtted.
Elektri- ja elektroonikaromude konteinerid asuvad:
- Kilingi-Nõmmes Pärnu tn 37 Kilingi-Nõmme Majandusühistu õuel (kontaktisik Janek Ilves, tel.56241999);
- Surju küla, Saarde Vallavalitsuse Surju teeninduskeskuse parklas.
Konteinerisse sobivad igasugused tarbetuks muutunud kodumasinad, mis on ilma väliste purustusteta ja pole osadeks lammutatud:
- suured kodumasinad (külmikud, pesumasinad, elektripliidid, elektri abil töötavad veeboilerid, mikrolaineahjud, elektriradiaatorid, kliimaseadmed, ventilaatorid jms);
- väikesed kodumasinad (tolmuimejad, õmblusmasinad, rösterid, kellad, kohvimasinad jms);
- kodused IT seadmed (arvutid, sülearvutid, telefonid, mobiiltelefonid, printerid jms);
- tarbeelektroonikaseadmed (raadiod, televiisorid, videokaamerad, magnetofonid jms);
- luminofoorlampide valgustid ja sirged luminofoorlambid, kompaktlambid;
- elektritööriistad (saed, niidukid va. tööstuslikud);
- seire ja valveseadmed (suitsuandurid, kütteregulaatorid);
- elektrilised mänguasjad, spordivahendid
Ohtlike jäätmete konteinerid asuvad
- Kilingi-Nõmme Majandusühistu õuel (Pärnu tn 37). Konteinereid hooldab ja jäätmete paigutamist korraldab Janek Ilves. Kui konteineri uks on lukus, helistage Janekile telefonil 5624 1999. Suuremate koguste toomisel leppige aeg enne kokku. Jäätmeid saab üle anda tööpäevadel tööajal;
- Surju küla, Saarde Vallavalitsuse Surju teeninduskeskuse parklas.
Romusõidukid ja nende osad saab omanik üle anda kogumiskohta või lammutuskodadesse.
Vanarehvide kogumispunkt asub Saarde Kommunaal OÜ töökoja juures Künka tn 11 Kilingi-Nõmmes. Rehvide jaoks on töökoja värava taga aiaga piiratud ala, mis on vastavalt ka tähistatud. Üks plats on sõiduautorehvidele ja teine suurtele rehvidele.
Kogumispunkti võib tuua kõigi mootorsõidukite ja haagiste rehve, seega veo- ja sõiduautode, mootorrataste, mopeedide ja eriotstarbeliste sõidukite rehve, traktori- ja jalgrattarehve. Rehvid ei tohi olla koos velgedega, need tuleb rehvitöökojas lasta velgedelt maha võtta. Rehvide sees ei tohi olla muda ja kive, mis takistab rehvide ümbertöötlemist. Paigutage rehvid õigele platsile korralikult virna. Tööd korraldab Saarde Kommunaal OÜ. Küsimustega pöörduge töödejuhataja Raul Tammiste poole (tel 5698 7170).
Põllumajandusplast on silopallikile, silotranšee kattekile, kiletunnel, kattevõrk ja plastnöör.
Neid saab ära anda Paikre prügilasse või Paikre sorteerimisjaama. Infot vastuvõtu tingimuste ja hinnakirja kohta saab aadressil www.paikre.ee või telefonidel: Paikre prügila tel 4455760, Paikre sorteerimisjaam tel 4455750. Viljandi jäätmejaama tel on 4349469. Jäätmejaamad võtavad puhast kilet tasuta vastu, määrdunud kile ning võrgu eest tuleb jäätmevaldajal maksta.
Tootja ja jäätmevaldaja vahelisel kokkuleppel võib kogumist korraldada ka plasti kasutaja juures.