20.05.21

 

 

 

Ohvriabi kriisitelefon 116006

Ohvriabi kriisitelefonilt 116006 pakutakse Sulle ööpäevaringset kriisinõustamist ja jagatakse informatsiooni ohvri õigustest ja abistavatest süsteemidest. Lisaks tagatakse Sulle, et saadud informatsioon jõuaks vastavatele abiandvatele spetsialistidele.
 
Ohvriabi kriisitelefon on mõeldud Sulle, kui:
  • oled langenud süüteo ohvriks
  • oled langenud hooletuse või halva kohtlemise ohvriks
  • oled langenud füüsilise, vaimse, seksuaalse või majandusliku vägivalla ohvriks
  • oled kaotanud kuriteo või õnnetusjuhtumi tagajärjel enda lähedase
  • soovid teatada kellegi teise ohvriks langemisest
 
116006 numbrile helistamine on Sulle tasuta ja soovi korral võid jääda anonüümseks. Sind nõustatakse eesti, vene ja inglise keeles.
 
Kui Sa ei soovi või ei saa helistada, siis aitame Sind ööpäevaringselt ja kolmes keeles ka veebivestluse teel. Vestluse alustamiseks kliki paremal nurgas olevale „Vestle teenindajaga" nupule.
 
Ära jää oma murega üksi – helista või vestle meiega juba täna! 
 
 

 

Vaimse Tervise nõustamise projekt jätkub

Vaimse Tervise nõustamise projekt jätkub vähemalt järgmised 6 kuud. Seega abi vajavad inimesed saavad ikka veel tasuta tuge enda vaimse tervise probleemidega tegelemiseks.

Nõustamise projekt pakub tuge igapäevaeluliste muredega toimetulekul.

Registreeruge julgelt, kui olete 27-aastane või vanem ning soovite oma muresid jagada ja nõu pidada! 
Nõustamine on tasuta. Abi võivad küsida kõik, kellel on elus tekkinud pingeid ja raskuseid ning tunnevad vajadust sellest kellegagi rääkida. Vahepeal on vaja vaid seda, et keegi Sind ära kuulaks. Meie nõustajad kuulavad ning vajadusel annavad nõu. Broneeri endale aeg siit  

 

Tasuta õigusnõustamine erivajadusega inimestele üle Eesti

Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) koostöös sihtasutusega Õigusteenuste Büroo (ÕTB) alustas aprillist 2017 õigusnõustamise teenuse pakkumist keskmise, raske või sügava puudega inimestele. Erivajadusega isiku elukondlike õigusküsimuste lahendamiseks võivad sihtgrupi esindajatena nõustamisele pöörduda ka sihtgrupi hooldajad või pereliikmed. 
Teenuse eesmärgiks on tagada erivajadustega isikutele õigusnõustamine ja abistamine igapäevasel ametiasutustega suhtlemisel ning asjaajamisel. 
 
Õigusabi tagatakse elukondlike õigusmurede lahendamisel: võlad, eluase, pereasjad, tööasjad, toetused jms. kohtumisega õigusnõustamisega (vajadusel ka  veebisilla vahendusel (Skype)), õigusinfot saab küsida telefonitsi ja veebinõustamise teel.
 
Õigusnõustamise teenust pakutakse 15-s ligipääsetavas nõustamiskohas üle Eesti koostöös maakondlike puuetega inimeste kodadega. 
Teenus on sihtgrupi jaoks tasuta.
Õigusnõustamiseks on vajalik eelregistreerimine SA Õigusteenuste Büroo telefonidel: 601 5122 või 53 850 005.
Vajadusel on võimalus kasutada nõustamisprotsessis viipekeeletõlki.
Täpsem info teenuse kohta on leitav EPIKoja veebilehelt.
 

Pärnu

Pärnumaa Puuetega Inimeste Koda

(Riia mnt 70, Pärnu)

kuu 2. ja 4. teisipäev

 
 
 
 
Lisainfo:
Tauno Asuja
Eesti Puuetega Inimeste Koja peaspetsialist
tel: 661 6614 

 

 

MTÜ Elu Dementsusega

 

MTÜ Elu Dementsusega on infoliin, kus nõustatakse dementsusega diagnoositud inimesi ja nende lähedasi, aga ka spetsialiste ja teenuseosutajaid. Infoliin pakub dementsusest puudutatud inimestele ja spetsialistidele vajalikku kuulamist, tuge ja praktilist nõu lahendusteni jõudmisel.

Infoliin pakub võimalust anonüümsuseks, aitab peale diagnoosi uues olukorras orienteeruda ning leida kõige parema olemasoleva abi ja nõu võimalikult kodukoha lähedal. Infoliin aitab aru saada nii haiguse olemusest kui annab nõu kriisis.

Dementsuse infoliini nõustajad on dementsuse valdkonna eksperdid: arstid, tegevusterapeudid, sotsiaaltöötajad, õppejõud ja dementsusega inimeste kogenud lähedased. Kui telefoni teel jääb mõni probleem lahendamata, siis pöörduja loal ja kokkuleppel tegeletakse ja nõustatakse teda edasi juhtumi põhiselt, kaasates vajadusel muid spetsialiste.

 

Lisainformatsioon: http://eludementsusega.ee/

 

 

Eesti Õigusbüroo

 

Eesti Õigusbüroo koostöös justiitsministeeriumiga pakub tasuta ning soodustingimustel õigusabi Eestis elavatele inimestele. Teid abistavad 43 juristi üle Eesti, kelle keskmine tööstaaž on 17 aastat ning nad kõik omavad õigusteaduse magistrikraadi. Nõustatakse nii kohtumisel kui ka veebis.

Kokku on Eesti Õigusbürool üle Eesti 15 kontorit. Pärnu kontor asub Aia 6, Viljandi kontor Vabaduse plats 4-304. 

Milliste muredega juristi juurde pöördutakse?

Inimeste pöördumised on seni olnud seotud peamiselt võla- ja perekonna õigusega: vaidlused laenuandjate, pankade ja inkassofirmadega ning elatise, lapse hoolduse ja vara jagamise probleemid. Samuti on juristid andnud inimestele nõu ka vaidlustes tööandjaga, pärimisasjades, naabrite- ja korteriühistu liikmete vahelistes vaidlustes ning suhtluses kohalike omavalitsuste ja ametiasutustega.

Tasuta ning soodustingimustel õigusnõu saamiseks tuleb:

1) sõlmida kliendileping ning tasuda 5 eurot lepingutasu (kehtib terve kalendriaasta, see tähendab, et kalendriaasta jooksul uuesti nõustamisele minnes enam lepingutasu tasuma ei pea), alaealised on lepingutasust vabastatud. 2) eelnevalt broneerida aeg kas internetis aadressil www.juristaitab.ee või telefonile 6 880 400 helistades

Seejärel on inimesel õigus saada juriidilist abi kokku 15 tundi ühe kalendriaasta kohta, millest: 

* 2 esimest tundi on kliendile tasuta (riik hüvitab 40 eurot tunnis)

* 3 järgmise tunni eest tuleb kliendil tasuda 20 eurot tunnis (riik hüvitab ülejäänud 20 eurot tunnis)

*10 järgmise tunni eest tuleb kliendil tasuda 40 eurot tunnis

Võrdlusena – Eesti keskmine õigusnõustamise tunnitasu on 120€ + käibemaks.

Eesti Õigusbüroo senise praktika järgi jääb keskmine õigusnõustamise aeg alla kahe tunni ning see näitab, et esimeste tasuta tundidega leiavad lihtsamad ning tüüpilisemad juhtumid lahenduse.

Lisainfo aadressil www.juristaitab.ee, helistades telefonile 6 880 400 või kirjutades abi@juristaitab.ee.

 
Toimetaja: SIGNE LAAGUS