31.03.22

 

 

Департамент социального страхования

 

Інформаційний листок для осіб з України, які шукають роботу та які отримали тимчасовий захист та посвідку на проживання в Естонії

Інформаційний листок для осіб з України, які шукають роботу та які перебувають в Естонії без посвідки на проживання

 

 • Isikukoodi taotlemine

Eesti riigi ja omavalitsuse poolt pakutavate teenuste saamiseks on igal sõjapõgenikul (ka alaealisel) vajalik isikukood. Isikukoodi saab taotleda Pärnu linnavalitsuse rahvastikutoimingute teenistuses (Suur-Sepa 16),  tööpäeviti kl 8-12 ja 14-16, tel (+372) 444 8231.
 Isikukoodi taotlus ukraina k ; vene k

Ajutise kaitse taotlus ukraina k

 

Võimalused Ukraina inimeste abistamiseks

 • Riigiinfo telefon 1247 (välismaa kõnekaardiga helistades (+372) 600 1247)
 • Jooksvat infot Ukraina kodanike võimalustest Eestisse tulla ja siin viibida saab eesti, ukraina, inglise ja vene keeles veebilehel kriis.ee.
 • Ukraina sõjapõgenike vastuvõtupunkt Pärnus- Pikk 18 (endine politsemaja) 

Avatud ööpäevaringselt. Kõik Pärnus viibivad Ukraina sõjapõgenikud peaksid esmalt minema põgenike vastuvõtukeskusesse. Vastuvõtupunktis tehakse esmased toimingud inimeste abistamiseks, sealhulgas Covid-testimine, inimeste registreerimine, baasvajaduste välja selgitamine ning vajadusel majutusasutusse suunamine.
 

Riigiinfo ja riiklikud teenused

 • Politsei- ja piirivalveameti Pärnu teenindus (Tammsaare pst 61) (+372) 612 3000) 
 • Migratsiooni küsimused s.h. töötamise registreerimine: migrationadvice@politsei.ee (+372) 612 3500
 • Ukraina kogukond: (+372) 5650 2572
 • Ukraina Suursaatkond: (+372) 601 5815

 

 • Töötamine

Ukraina sõjapõgenikele saab tööd pakkuda Töötukassa kaudu > Paku tööd. Töötukassa Pärnumaa esinduses (Hommiku 1) ukrainlastega tegelevate töötukassa konsultantide telefon (+372) 447 9300

 

 • Tervis

Kõigile Ukraina põgenikele on tagatud vältimatu abi raske või eluohtliku terviserikke korral. Vaata lähemalt Ukraina sõjapõgenikele | Haigekassa
• 1220 Perearsti nõuandetelefon (välismaa kõnekaardiga helistades (+372) 634 6630
• 112 Erakorraline meditsiiniabi (kiirabi) ning Politsei ja Päästeamet 
• 116 006 (+372) 6147 393 ohvriabi kriisitoe telefon, kus saab psühholoogilist tuge ja emotsionaalset toetust. Lisaks saab vestelda ka veebis aadressil palunabi.ee. Tugi on tagatud inglise ja vene keeles.

 

 • Lemmikloomad

• Registreerimine: Ukraina põgenikega ning nendega kaasas olevate lemmikloomade (kassid, koerad, valgetuhkrud) Eestis viibimine tuleb korrektselt vormistata ning tagada nende heaolu. Selleks, et maandada võimalikku nakkushaiguste, sh Ukrainas leviva marutaudi sissetoomise riski, mis võib kujutada ohtu siinsetele loomadele ja ka inimesele, on oluline, et kõikidest lemmikloomadest teavitatakse Põllumajandus- ja Toiduametit (PTA). Täpsem info ja teavitamise vormid PTA veebilehel.

Lisainfo: Lääne regiooni (Hiiumaa, Läänemaa, Pärnumaa, Saaremaa) loomatervise juhtivspetsialist: Raivo Mogilnõi, 516 8983, raivo.mogilnoi@pta.agri.ee

Abipakkumine: Varjupaikade MTÜ annab abivajajatele loomatoitu, lemmikloomatarvikuid ning muud vajalikku juhtumipõhiselt ja kokkuleppeliselt. Samuti saame vajadusel abiks olla ajutiste hoiukodude otsimisega loomadele. Abi saame pakkuda Harjumaal, Pärnumaal, Läänemaal, Viljandimaal, Valgamaal ja Võrumaal. Abivajajad saavad venekeelset infot telefoninumbril (+372) 5689 7495.

 

Інформація для українських біженців

Огляд дійсних умов можливого приїзду громадян України до Естонії та їх адаптації

Приезд в ЭстониюПребывание в Эстонии

Робота в Естонії

Газета Postimees

 

Hea vallaelanik või ettevõtja!

Kui sul on pakkuda meie vallas majutusvõimalusi või töökohti Ukrainast pärit sõjapõgenikele, siis anna sellest teada e-posti aadressile ukraina@saarde.ee

 

Kui keegi soovib muul moel abistada, siis palume eelnevalt konsulteerida valla sotsiaalnõuniku Marina Raidiga telefonil 5324 7231 või lastekaitsespetsialisti Merike Maidlega telefonil 5331 4122.

Annetus- ja abikeskkonnad üle Eesti

Anneta Ukraina inimestele tekke ja patju
Osta spetsiaalselt Ukraina abivajajate jaoks mõeldud soodushinnaga tekke ja patju. Tooted toimetab abivajajateni Eesti Punane Rist. Tekid ja padjad leiad Family-Home e-poest. Tellimust vormistades vali saadetise tarne alt Annetus Ukraina heaks.

Rahvusvahelised keskkonnad

Võimalused olla abiks riigikaitses ja teha head

 

Ukraina toetuseks saab annetada maksuvabalt

 

PÄRNUS

Eesti Punane Rist

annetusi võetakse vastu Tallinna mnt 2 (endistes Pärnamägede kohviku ruumides) ja Papiniidu 5 asuvas Sillakeskuses. Kogumispunktid on avatud iga päev kell 11–19.

 

SAARDE VALLAS

Parvepoisid MTÜ

jätkab annetuste kogumist Ukraina inimeste abistamiseks

Tooteid saab üle anda alates 7.märtsist kõikidel nädalapäevadel õhtul kella 21.00niOodatud on tekid, padjad, madratsid, voodipesu ja hügieenitarbed ning kuivaineid, konservid, väikelaste toit (pika säilivusajaga tooted).

Tooted, mida annetada peavad olema pakendis ja uued! Suuremale pakkide kogusele tullakse järele kokkuleppel kord nädalas.

Kogumispunktiks on Peebu Kämping, (kollane maja).

Jooksvalt saab infot Parvepoisid MTÜ Facebooki lehelt.

Kontakt: Annika Kuur +372 527 5521 (helistada ette).