« Tagasi

Eesti Kultuuri Koda ootab kandidaate konkursile Kultuuri Tegu 2022

Eesti Kultuuri Koda ootab kandidaate konkursile Kultuuri Tegu 2022, mille eesmärgiks on tunnustada Eesti ühiskonnas tegutsevaid inimesi, kelle ettevõtmised on inspireerivad ja avalikku tähelepanu väärivad. Kandidaadiks võid esitada nii iseennast kui ka oma lähikondseid, kelle tegu väärib esiletõstmist.

Kultuuri Teo auhindu jagatakse kolmes kategoorias:
* Aasta Kultuuri Tegu Peaauhind - kandidaadiks sobib tegu mistahes kunsti– või kultuuri valdkonnast, mis kõnetab, jõustab ja laiendab kultuuri kandepinda, aitab kaasa loomingulise õhkkonna väärtustamisele ühiskonnas.  

* Peeter Alliku nimeline kunstiauhind - eesmärgiks on mälestada varalahkunud graafikut, maalikunstnikku ja kunstipedagoogi Peeter Allikut (1966-2019) ning ühtlasi elavdada Eesti kunstivälja. Tunnustame auhinnaga maalikunstnikku, graafikut, kelle töö on kantud vabast, sõltumatust ja sotsiaal-kriitilisest vaimsusest või ka pühendunud kunstiõpetajat.  

* Tuleviku Tegija - eesmärgiks on tunnustada noort (vanuses 7-26) loovisikut  või kultuuritöötajat, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tähendusrikkad ja tulevikku vaatavad ning avalikku tähelepanu väärivad.

Auhinnafond on 5000€, mida rahastab Kultuuriministeerium. 

Ootame kõikidesse kategooriatesse kandidaate aadressil tegevjuht@kultuurikoda.eu märksõnaga «Kultuuri Tegu 2022" tähtajaga 10. mai 2023.

 

Kandidaate võivad esitada kõik Eesti Vabariigi kodanikud. Kandidatuuri esitamiseks tuleb saata põhjendus pikkusega kuni 1 A4. Hinnatakse 2022 kalendriaasta jooksul tehtud kultuuri- või kunstitegu. 

"Kultuuri Tegu 2022" auhinnad antakse üle Eesti Kultuuri Koja aastakonverentsil 19. mail 2023 Haapsalu Kultuurikeskuses. Registreerumine on avatud SIIN. Lähem info Konverents 2023 | (kultuurikoda.eu)

Kultuuri Teo auhinda antakse välja aastast 2014.  koostöös Kultuuriministeeriumiga eesmärgiks märgata ja tunnustada Eesti ühiskonnas tegutsevaid inimesi, kelle ettevõtmised on inspireerivad ja avalikku tähelepanu väärivad, kuid kes seni pole veel leidnud laiemat tunnustust. 

Kultuuri Teo auhinna statuudiga ja eelmiste aastate nominentidega saab tutvuda www.kultuurikoda.eu.